Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту
80,4 %
Мұнайлы ауданы: жұмыспен қамту динамикасы
2016 → 2025
Меңзерді апарыңыз немесе ← → пернелерін басыңыз – әр жылдың мәні.
Ең бастысы
- 2025 жылы 2024 жылмен салыстырғанда жұмыспен қамту деңгейі 11,8 пайыздық тармаққа өсті.
- Жұмыспен қамту деңгейі бойынша Қазақстанның 170 ауданы арасында 5-орын.
Мұнайлы ауданы: жылдар бойынша жұмыспен қамту деңгейі
| Жыл | Жұмыспен қамту, % | Ерлер, % | Әйелдер, % | Өзгеріс |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 80,4 | 89,6 | 70,9 | +11,8 |
| 2024 | 68,6 | 76,7 | 54,2 | -0,2 |
| 2023 | 68,8 | 78,6 | 59 | -4,3 |
| 2022 | 73,1 | 87,5 | 58,6 | -3,6 |
| 2021 | 76,7 | 89,6 | 63,7 | +9,1 |
| 2020 | 67,6 | 83,9 | 51,3 | -2 |
| 2019 | 69,6 | 81,4 | 57,8 | -2,7 |
| 2018 | 72,3 | 79,1 | 65,5 | +4,7 |
| 2017 | 67,6 | 77,9 | 57,4 | +2,3 |
| 2016 | 65,3 | 76,8 | 53,9 | – |
Мұнайлы ауданы: деректер не көрсетеді
2016–2025 жылдар аралығында Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту деңгейі 65,3 %-дан (2016) 80,4 %-ға (2025) дейін ауытқыды. 2025 жылғы мән – бүкіл кезеңдегі ең жоғарысы. Бюро көрсеткішті үй шаруашылықтарының іріктемесі бойынша есептейді, сондықтан шағын қала немесе ауданда бір-екі пунктке ауытқу көбіне нақты өзгеріс емес, іріктеменің кездейсоқтығы болады.
9 жылдық өзгерістің 4 жағдайында жұмыспен қамту деңгейі өсті, 5 жағдайында төмендеді.
Ерлер мен әйелдер арасындағы айырма – 18,7 п. т. (ерлердің пайдасына). 2020 жылы ол 32,6 п. т. болған, 5 жылда 13,9 п. т. азайды.
Жұмыспен қамтумен қатар жұмыссыздық бар: 2025 жылы ол жұмыс күшінің 5,7 %-ын құрады. Бұл әртүрлі үлестер – жұмыспен қамту 15 жастан асқан бүкіл халықтан, ал жұмыссыздық тек жұмыс істейтіндер мен жұмыс іздейтіндерден есептеледі. Сондықтан 15 жастан асқан халықтың қалған 19,6 %-ы жұмыссыздар емес: олардың арасында зейнеткерлер, студенттер, үй шаруасымен айналысатындар бар. Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық
Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту 5 жылда қалай өзгерді
| Кезең | Болды | Болып отыр | Өзгеріс |
|---|---|---|---|
| 5 жылда 2020 → 2025 | 67,6 | 80,4 | +12,8 |
5 жылда (2020 жылдан 2025 жылға дейін) Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту деңгейі 67,6 %-дан 80,4 %-ға дейін 12,8 пайыздық тармаққа өсті.
Бір деректер жиынтығының көрсетілген жылдардағы мәндері салыстырылады; қажетті жылдың деректері болмаса, жол көрсетілмейді.
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау облысы және Қазақстан
| Нысан | Мәні | Ел бойынша орташаға қатысты |
|---|---|---|
| Мұнайлы ауданы | 80,4 | +15,7 |
| Қазақстан | 64,7 | – |
Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту деңгейі – 80,4 %, бұл ел бойынша орташа мәннен (64,7 %) 15,7 пайыздық тармаққа жоғары.
Барлық мәндер – бір деректер жиынтығының бір кезеңі бойынша.
Дереккөз және әдістеме
Уровень занятости населения в возрасте 15 лет и старше
Дереккөз: Бюро национальной статистики Республики Казахстан
Сұрақтар мен жауаптар
- 2025 жылы Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту деңгейі қандай?
- 15 жастан асқан халықтың 80,4 %-ы – 2025 жылғы орташа мән, 15 жастан асқан халық: Ұлттық статистика бюросының жұмыспен қамту зерттеуінің деректері.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту бір жылда өсті ме?
- 2025 жылы 2024 жылмен салыстырғанда жұмыспен қамту деңгейі 11,8 пайыздық тармаққа өсті.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту 5 жылда қалай өзгерді?
- 5 жылда (2020 жылдан 2025 жылға дейін) Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту деңгейі 67,6 %-дан 80,4 %-ға дейін 12,8 пайыздық тармаққа өсті.
- Жұмыспен қамту деңгейі бойынша Мұнайлы ауданы нешінші орында?
- Жұмыспен қамту деңгейі бойынша Қазақстанның 170 ауданы арасында 5-орын.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту ел орташасынан қаншалықты ерекшеленеді?
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту деңгейі – 80,4 %, бұл ел бойынша орташа мәннен (64,7 %) 15,7 пайыздық тармаққа жоғары.
- Мұнайлы ауданы бойынша ерлер мен әйелдердің қаншасы жұмыс істейді?
- 2025 жылы Мұнайлы ауданы бойынша ерлердің жұмыспен қамту деңгейі 89,6 %, әйелдердікі – 70,9 % болды.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту туралы деректер қайдан алынған?
- Дереккөз – Бюро национальной статистики Республики Казахстан, «Уровень занятости населения в возрасте 15 лет и старше» кестесі. QazAtlas файлды толығымен импорттайды (соңғы импорт – 2026 ж. 2 қараша, 04:00) және көшірмесін сақтайды; мәндер қолмен өңделмейді.