Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық
5,7 %
Мұнайлы ауданы: жұмыссыздық динамикасы
2014 → 2025
Меңзерді апарыңыз немесе ← → пернелерін басыңыз – әр жылдың мәні.
Ең бастысы
- 2025 жылы 2024 жылмен салыстырғанда жұмыссыздық деңгейі 0,7 пайыздық тармаққа төмендеді.
- Жұмыссыздық деңгейі бойынша Қазақстанның 170 ауданы арасында 7-орын (бірінші – ең жоғары деңгей).
Мұнайлы ауданы: жылдар бойынша жұмыссыздық деңгейі
| Жыл | Жұмыссыздық, % | Ерлер, % | Әйелдер, % | Өзгеріс |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,7 | 0,6 | 11,7 | -0,7 |
| 2024 | 6,4 | 3,3 | 10,4 | +0,7 |
| 2023 | 5,7 | 3,4 | 8,6 | +0,3 |
| 2022 | 5,4 | 2 | 10 | +0,1 |
| 2021 | 5,3 | 0,7 | 11 | +0,5 |
| 2020 | 4,8 | 0,1 | 11,7 | -1 |
| 2019 | 5,8 | 0,5 | 12,5 | +0,7 |
| 2018 | 5,1 | 1,1 | 9,5 | 0 |
| 2017 | 5,1 | 2,4 | 8,5 | +0,2 |
| 2016 | 4,9 | 2,9 | 7,7 | -0,2 |
| 2015 | 5,1 | 2,6 | 8,5 | +0,7 |
| 2014 | 4,4 | – | – | – |
Мұнайлы ауданы: деректер не көрсетеді
2014–2025 жылдар аралығында Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,4 %-дан (2014) 6,4 %-ға (2024) дейін ауытқыды. 2025 жылғы мән ең жоғары көрсеткіштен 0,7 п. т. төмен, ал ең төменгіден 1,3 п. т. жоғары. Бюро көрсеткішті үй шаруашылықтарының іріктемесі бойынша есептейді, сондықтан шағын қала немесе ауданда бір-екі пунктке ауытқу көбіне нақты өзгеріс емес, іріктеменің кездейсоқтығы болады.
11 жылдық өзгерістің 7 жағдайында жұмыссыздық деңгейі өсті, 3 жағдайында төмендеді.
Жұмыссыздық әйелдерде жоғары: айырма 11,1 п. т. 2020 жылы ол 11,6 п. т. болған, 5 жылда 0,5 п. т. азайды.
Толық көрініс үшін жұмыспен қамту қажет: 2025 жылы 15 жастан асқан халықтың 80,4 %-ы жұмыс істеді. Жұмыссыздық бүкіл халықтан емес, жұмыс күшінен – жұмыспен қамтылғандар мен жұмыс іздеушілерден есептеледі, сондықтан екі көрсеткіш бірін-бірі толықтырады. Жұмыс күшінің әрбір 1 000 адамына орта есеппен шамамен 57 жұмыссыз келді. Мұнайлы ауданы бойынша жұмыспен қамту
Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық 5 және 10 жылда қалай өзгерді
| Кезең | Болды | Болып отыр | Өзгеріс |
|---|---|---|---|
| 5 жылда 2020 → 2025 | 4,8 | 5,7 | +0,9 |
| 10 жылда 2015 → 2025 | 5,1 | 5,7 | +0,6 |
5 жылда (2020 жылдан 2025 жылға дейін) Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,8 %-дан 5,7 %-ға дейін 0,9 пайыздық тармаққа өсті.
10 жылда (2015 жылдан 2025 жылға дейін) Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 5,1 %-дан 5,7 %-ға дейін 0,6 пайыздық тармаққа өсті.
Бір деректер жиынтығының көрсетілген жылдардағы мәндері салыстырылады; қажетті жылдың деректері болмаса, жол көрсетілмейді.
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау облысы және Қазақстан
| Нысан | Мәні | Ел бойынша орташаға қатысты |
|---|---|---|
| Мұнайлы ауданы | 5,7 | +1,1 |
| Қазақстан | 4,6 | – |
Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі – 5,7 %, бұл ел бойынша орташа мәннен (4,6 %) 1,1 пайыздық тармаққа жоғары.
Барлық мәндер – бір деректер жиынтығының бір кезеңі бойынша.
Дереккөз және әдістеме
Уровень безработицы
Дереккөз: Бюро национальной статистики Республики Казахстан
Сұрақтар мен жауаптар
- 2025 жылы Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі қандай?
- Жұмыс күшінің 5,7 %-ы – 2025 жылғы орташа мән, жұмыспен қамту зерттеуі бойынша: Ұлттық статистика бюросының жұмыспен қамту зерттеуінің деректері.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық бір жылда өсті ме?
- 2025 жылы 2024 жылмен салыстырғанда жұмыссыздық деңгейі 0,7 пайыздық тармаққа төмендеді.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық 5 жылда қалай өзгерді?
- 5 жылда (2020 жылдан 2025 жылға дейін) Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,8 %-дан 5,7 %-ға дейін 0,9 пайыздық тармаққа өсті.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық 10 жылда қалай өзгерді?
- 10 жылда (2015 жылдан 2025 жылға дейін) Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 5,1 %-дан 5,7 %-ға дейін 0,6 пайыздық тармаққа өсті.
- Жұмыссыздық деңгейі бойынша Мұнайлы ауданы нешінші орында?
- Жұмыссыздық деңгейі бойынша Қазақстанның 170 ауданы арасында 7-орын (бірінші – ең жоғары деңгей).
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық ел орташасынан қаншалықты ерекшеленеді?
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі – 5,7 %, бұл ел бойынша орташа мәннен (4,6 %) 1,1 пайыздық тармаққа жоғары.
- Мұнайлы ауданы бойынша кім жұмыссыз қалады – ерлер ме, әйелдер ме?
- 2025 жылы Мұнайлы ауданы бойынша ерлер арасындағы жұмыссыздық деңгейі 0,6 %, әйелдер арасында – 11,7 % болды. Бюро екі көрсеткішті де бір зерттеу бойынша есептейді.
- Мұнайлы ауданы бойынша жұмыссыздық туралы деректер қайдан алынған?
- Дереккөз – Бюро национальной статистики Республики Казахстан, «Уровень безработицы» кестесі. QazAtlas файлды толығымен импорттайды (соңғы импорт – 2026 ж. 31 қазан, 04:00) және көшірмесін сақтайды; мәндер қолмен өңделмейді.