Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық
4,7 %
Үржар ауданы: жұмыссыздық динамикасы
2014 → 2025
Меңзерді апарыңыз немесе ← → пернелерін басыңыз – әр жылдың мәні.
Ең бастысы
- 2025 жылы 2024 жылмен салыстырғанда жұмыссыздық деңгейі 0,1 пайыздық тармаққа төмендеді.
- Жұмыссыздық деңгейі бойынша Қазақстанның 170 ауданы арасында 76-орын (бірінші – ең жоғары деңгей).
Үржар ауданы: жылдар бойынша жұмыссыздық деңгейі
| Жыл | Жұмыссыздық, % | Ерлер, % | Әйелдер, % | Өзгеріс |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,7 | 4,1 | 5,5 | -0,1 |
| 2024 | 4,8 | 4,8 | 4,9 | -0,5 |
| 2023 | 5,3 | 3,9 | 6,7 | +0,7 |
| 2022 | 4,6 | 4,1 | 5 | +0,1 |
| 2021 | 4,5 | 2,2 | 7 | 0 |
| 2020 | 4,5 | 0,9 | 8,7 | +0,1 |
| 2019 | 4,4 | 2 | 7,3 | -0,2 |
| 2018 | 4,6 | 1,1 | 8,9 | -0,3 |
| 2017 | 4,9 | 3,2 | 6,9 | +0,1 |
| 2016 | 4,8 | 4,4 | 5,2 | +0,2 |
| 2015 | 4,6 | 2,7 | 7,1 | +0,2 |
| 2014 | 4,4 | – | – | – |
Үржар ауданы: деректер не көрсетеді
2014–2025 жылдар аралығында Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,4 %-дан (2014) 5,3 %-ға (2023) дейін ауытқыды. 2025 жылғы мән ең жоғары көрсеткіштен 0,6 п. т. төмен, ал ең төменгіден 0,3 п. т. жоғары. Бюро көрсеткішті үй шаруашылықтарының іріктемесі бойынша есептейді, сондықтан шағын қала немесе ауданда бір-екі пунктке ауытқу көбіне нақты өзгеріс емес, іріктеменің кездейсоқтығы болады.
11 жылдық өзгерістің 6 жағдайында жұмыссыздық деңгейі өсті, 4 жағдайында төмендеді.
Жұмыссыздық әйелдерде жоғары: айырма 1,4 п. т. 2020 жылы ол 7,8 п. т. болған, 5 жылда 6,4 п. т. азайды.
Толық көрініс үшін жұмыспен қамту қажет: 2025 жылы 15 жастан асқан халықтың 71,1 %-ы жұмыс істеді. Жұмыссыздық бүкіл халықтан емес, жұмыс күшінен – жұмыспен қамтылғандар мен жұмыс іздеушілерден есептеледі, сондықтан екі көрсеткіш бірін-бірі толықтырады. Жұмыс күшінің әрбір 1 000 адамына орта есеппен шамамен 47 жұмыссыз келді. Үржар ауданы бойынша жұмыспен қамту
Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық 5 және 10 жылда қалай өзгерді
| Кезең | Болды | Болып отыр | Өзгеріс |
|---|---|---|---|
| 5 жылда 2020 → 2025 | 4,5 | 4,7 | +0,2 |
| 10 жылда 2015 → 2025 | 4,6 | 4,7 | +0,1 |
5 жылда (2020 жылдан 2025 жылға дейін) Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,5 %-дан 4,7 %-ға дейін 0,2 пайыздық тармаққа өсті.
10 жылда (2015 жылдан 2025 жылға дейін) Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,6 %-дан 4,7 %-ға дейін 0,1 пайыздық тармаққа өсті.
Бір деректер жиынтығының көрсетілген жылдардағы мәндері салыстырылады; қажетті жылдың деректері болмаса, жол көрсетілмейді.
Үржар ауданы, Абай облысы және Қазақстан
| Нысан | Мәні | Ел бойынша орташаға қатысты |
|---|---|---|
| Үржар ауданы | 4,7 | +0,1 |
| Қазақстан | 4,6 | – |
Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі – 4,7 %, бұл ел бойынша орташа мәннен (4,6 %) 0,1 пайыздық тармаққа жоғары.
Барлық мәндер – бір деректер жиынтығының бір кезеңі бойынша.
Дереккөз және әдістеме
Уровень безработицы
Дереккөз: Бюро национальной статистики Республики Казахстан
Сұрақтар мен жауаптар
- 2025 жылы Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі қандай?
- Жұмыс күшінің 4,7 %-ы – 2025 жылғы орташа мән, жұмыспен қамту зерттеуі бойынша: Ұлттық статистика бюросының жұмыспен қамту зерттеуінің деректері.
- Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық бір жылда өсті ме?
- 2025 жылы 2024 жылмен салыстырғанда жұмыссыздық деңгейі 0,1 пайыздық тармаққа төмендеді.
- Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық 5 жылда қалай өзгерді?
- 5 жылда (2020 жылдан 2025 жылға дейін) Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,5 %-дан 4,7 %-ға дейін 0,2 пайыздық тармаққа өсті.
- Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық 10 жылда қалай өзгерді?
- 10 жылда (2015 жылдан 2025 жылға дейін) Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі 4,6 %-дан 4,7 %-ға дейін 0,1 пайыздық тармаққа өсті.
- Жұмыссыздық деңгейі бойынша Үржар ауданы нешінші орында?
- Жұмыссыздық деңгейі бойынша Қазақстанның 170 ауданы арасында 76-орын (бірінші – ең жоғары деңгей).
- Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық ел орташасынан қаншалықты ерекшеленеді?
- Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық деңгейі – 4,7 %, бұл ел бойынша орташа мәннен (4,6 %) 0,1 пайыздық тармаққа жоғары.
- Үржар ауданы бойынша кім жұмыссыз қалады – ерлер ме, әйелдер ме?
- 2025 жылы Үржар ауданы бойынша ерлер арасындағы жұмыссыздық деңгейі 4,1 %, әйелдер арасында – 5,5 % болды. Бюро екі көрсеткішті де бір зерттеу бойынша есептейді.
- Үржар ауданы бойынша жұмыссыздық туралы деректер қайдан алынған?
- Дереккөз – Бюро национальной статистики Республики Казахстан, «Уровень безработицы» кестесі. QazAtlas файлды толығымен импорттайды (соңғы импорт – 2026 ж. 31 қазан, 04:00) және көшірмесін сақтайды; мәндер қолмен өңделмейді.